App Inventor چیست و چه مزیتی دارد ؟

در حال حاضر توسعهٔ اپلیکیشن یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین مهارت‌هایی است که دنیای امروز به آن نیاز دارد. البته ساخت یک اپلیکیشن کاربردی نیاز به مهارت کدنویسی دارد اما MIT App Inventor راهی بسیار ساده و راحت را برای توسعهٔ اپ‌های اندرویدی در اختیار کودکان قرار می‌دهد که فرآیند یادگیری را بسیار جذاب و سرگرم‌کننده می‌کند.

نرم افزار App Inventor یک پلتفرم تحت وب برای ساخت نرم افزار های اندروید و ios بدون کدنویسی است که توسط شرکت Gooogle در سال ۲۰۱۰ میلادی معرفی شد و بعد از مدتی به دانشگاه MIT واگذار شد.

از آنجایی که App Inventor یک نرم افزار تحت وب است شما نیاز به سیستم قوی و فضای خالی برروی کامپیوتر ندارید  و به راحتی میتوانید با ضعیف ترین سیستم ها هر اپلیکیشن را که خواستید با این پلتفرم بسازید و در صورتی که به کامپیوتر یا لپتاپ خود دسترسی نداشتید میتوانید فقط با داشتن رمز اکانت گوگل خود با هر سیستمی وارد App Inventor شده و به پروژه های خود دسترسی پیدا کنید و آن ها را ویرایش یا تکمیل کنید.

در App Inventor نیازی به کدنویسی با زبان های برنامه نویسی نیست و شما با کنار هم قرار دادن بلاک های آماده (مانند اسکرچ) به سادگی نرم افزار خود را بسازید ، محیط این پلتفرم به حدی ساده است که حتی کودکان نیز می توانند با این پلتفرم به سادگی کار کنند.هرکدام از بلاک های آماده اپ اینونتور یک تابع برنامه نویسی شده به زبان جاوا است و اپ اینونتور در اصل پروژه شما را به کد هایی به زبان جاوا ترجمه کرده و کامپایل میکند.

به علاوه به کمک یک شبیه‌ساز، قادر خواهید بود اپلیکیشن خود را آزمایش کنید و رفتارش در یک ماشین مجازی را مورد بررسی قرار دهید. در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام استفاده از اپلیکیشن، توسعه‌دهندهٔ اپلیکیشن می‌تواند از توسعه‌دهنده‌های دیگری که در نقاط مختلف جهان قرار دارند کمک بگیرد که این کار از طریق جامعهٔ پشتیبانی MIT App Inventor انجام می شود (در آنجا کاربر می‌تواند مسئله و مشکل خود را مطرح کند و خیلی سریع پاسخ خود را دریافت کند).

 

دسته‌ها: آموزشی